Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AKÜN) ile Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) arasında akademik işbirliği anlaşması imzalandı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile AKÜN Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Nesip Öğün, AKÜN Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Gizem Öksüzoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen görüşmede iki kurum arasında geleceğe yönelik güzel adımlar atıldı.
 
Yapılan anlaşmada LTB çalışanlarına AKÜN bünyesinde bulunan bölümlerde burs sağlanmasının yanı sıra LTB’ye kayıtlı “Engelsiz Lefkoşa” projesi çerçevesinde 5 engelliye %100 burs eğitim imkânı verilmesi kararlaştırıldı.
 
Ayrıca AKÜN ve LTB arasında yapılan protokol kapsamında LTB bünyesinde kurulan ve ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz yemek dağıtılan ‘Paylaşım Mutfağı’ personelinin de AKÜN Mutfak Sanatları ve Aşçılık bölümü akademisyenleri tarafından eğitimleri sağlanacak.
 
İmzalanan anlaşma sonrasında AKÜN Rektör Yardımcısı Öğün, Üniversite’nin konumu gereği şehir halkının gerek akademik programlar çerçevesinde eğitimi, gerekse sosyal sorumluluk projeleriyle şehre katkı sağlama görevinin de olduğunu belirtti. LTB Başkanı Sayın Harmancı da LTB’nin ihtiyaç duyduğu sosyal sorumluluk projelerine değer ve destek veren Akdeniz Karpaz Üniversitesi’yle yapılan akademik işbirliğinden çok memnun olduklarını ifade etti.