Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından organize edilen üniversite ve meslek yüksek okullarındaki havacılık eğitimlerini ve staj konularını görüşmek üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ndeki toplantıya katıldı. Toplantı YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan MANDAL başkanlığında üniversite ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yılda iki kez düzenlenen komisyonda AKÜN Havacılık Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Erbay Erişer asil üye olarak, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölüm Başkan Vekili Seran Beyar ise yedek üye olarak hazır bulundular.

Toplantıda, “pilot eğitimleri”, “kabin hizmetleri”, “uçak bakım” ve “yer işletme” olmak üzere dört ayrı dalda yürütülen eğitim alt çalışma gruplarının faaliyetlerinin yanı sıra staj programları ve yerleştirmeleri de ele alındı. Üniversitelerin havacılık bölümlerinin havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek için eğitim vermesi ve havacılık sektörünün de bu bölüm mezunlarını istihdam etmesi amaçlandığı aktarıldı.

AKÜN heyeti, toplantı sonrasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak’ı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdür Yardımcısı Selay Mürey’i makamlarında ziyaret etti.