SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (AKUNSEM)
 
Yaşam boyu eğitim anlayışından yola çıkılarak kurulan Sürekli Eğitim Merkezimiz, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen mesleki kurslar ile gelişen dünyaya ayak uyduran, alanında uzman ve nitelikli elemanlar yetiştirebilmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda AKÜNSEM’in amacı; üniversitemizin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı tüm alanlarda, sürekli olarak düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler aracılığıyla üniversitemizin kamu, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak, topluma hizmet amacıyla kamu ve özel sektörün çeşitli kesimlerine eğitim programları düzenlemektir.

- Yabancı Dil Kursları (Arapça, Almanca, İngilizce, Yunanca)
- Bilgisayar İşletmenliği
- Aşçılık Sertifika Programı (Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ MERKEZİ

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti nasıl hizmet verir?
Danışmanlık hizmeti için merkezden randevu almak gerekmektedir.

Görüşmeler haftada bir kez, 45 dakikalık seanslar şeklinde düzenlenir. Danışılan konunun danışanda yarattığı ruhsal sorunun şiddetine göre görüşmenin sıklığı artırılabilir.

Salı ve Perşembe günleri 9:00–12:00 saatleri arasında görüşmeler yürütülmektedir. Görüşmeler ücretsiz olup, sadece Akdeniz Karpaz Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir.

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ
Akdeniz Karpaz Üniversitesi´nde sosyal ve kültürel etkinlikler üniversite genelinde, fakülteler ve yüksekokullar düzeyinde sürdürülmektedir. Öğrencilerin ders dışındaki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla kültürel, sanatsal ve sosyal etkinlikler desteklenmektedir.

AKÜN Sosyal Aktivite Merkezi’nin amacı hem öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hem de kampüs yaşamını renklendirmek için düzenlenecek aktiviteleri organize etmektir.

AKÜN Sosyal Aktivite Merkezi’nde, derslerin yanısıra ders dışı öğrenci yaşamının da keyifli geçmesi ve zengin bir sosyal ortamın yaratılması amaçlanmaktadır. Öğrenciler, çeşitli etkinliklerde yer almakla beraber, Üniversite ve çevrenin sunduğu sosyal ve kültürel olanaklardan ayrıca yararlanmaktadırlar.
 
·         Futsal Kulübü
·         Satranç Kulübü
·         Havacılık Kulübü
·         Mutfak Sanatları Kulübü
·         Halk Oyunları Topluluğu
·         Fotoğrafçılık Kulübü

·         Dans Kulübü
·         AKUT Kulübü